Arvestades, et autot renditakse kõige sagedamini just teises riigis viibides, on rendilepingud seetõttu enamasti ka võõrkeelsed. Samuti ei eksisteeri autorendilepingute osas Euroopa Liidu tasandil spetsiaalset regulatsiooni, millest rendifirmad on kohustatud lähtuma nagu see on kehtestatud näiteks pakettreiside või interneti teel sooritatavate ostude puhul. Seega loe kõik lepingus sätestatu hoolega üle ning kõikvõimalike arusaamatuste või lisaküsimuste korral küsi klienditeenindajalt abi.

Pane tähele:

  • Ära kirjuta alla lepingule, millest Sa täielikult aru ei saa.
  • Võta aega lepingu lugemiseks ja küsi lisaküsimusi iga punkti osas, mis jääb arusaamatuks või on kaheti mõistetav.
  • Ära viska lepingu koopiat ära ega unusta küsida makset tõendavat dokumenti.
  • Reeglina nõuavad rendifirmad krediitkaardi andmeid, et arvelt renditasu vastavalt vajadusele maha võtta. Seega ole valmis selleks, et Su arvelt võidakse broneerida lisaks kokkulepitud autorendimaksumusele ka tagatisraha juhuks, kui autoga midagi juhtub (näiteks täiendavad 20% rendi hinnast).
  • Arvesta, et täiendavalt broneeritud summa võidakse Sinu arvel vabastada alles päevade möödudes pärast auto tagastamist.
  • Ole valmis ka selleks, et juhul kui krediitkaardil ei ole piisavalt vaba limiiti, võib rendifirma keelduda autot kliendile rentimast.
  • Hoia alles kõik tšekid ja lepingud, mis tõestaksid kokkulepitud/makstud summat ning on aluseks tagatisraha tagasi nõudmisel.

Kogu eelpool toodud informatsioon on välja toodud Consumer.ee portaalist rediautode sektsioonist: https://consumer.ee/oigused-ja-abi/reisimine/autorent/

Ennem sõiduki rentimist soovitame tutvuda erinevate rendisõidukeid puudutavate teemadega.

Parima hinna ja kvaliteediva rendisõidukid Eestis!

Kui sa otsid endale rendisõidukit eestis kas pikemaks või lühemaks ajaks, siis SirRent redisõidukid on selleks ideaalset. Meie soodsate rendiautode, väikebusside seast leiad kindlasti endale sobiva.

Meie soodsad rendiautod ja bussid leiad siit: Car rental in Estonia