Auto tagastamisel tuleb auto nii seest kui väljast hoolega koos rendifirma esindajaga üle vaadata ning kindlasti vormistada üleandmisakt, kus sätestatakse auto seisukord. Kui üleandmisaktis jäetakse mõned kohad täitmata, kriipsuta need enne allkirjastamist läbi, et hiljem ei saaks sinna midagi lisada.

Proovi vältida auto tagastamist väljaspool rendifirma tööaegu.

Juhul, kui tagastad auto pärast rendifirma tööpäeva, ei ole Sul võimalik nõuda, et ettevõtte esindaja saaks koos sinuga auto üle vaadata ning fikseerida auto seisukorra (kas paak on kütust täis, kas autol on vigastusi, kas kõik autos olnud esemed, näiteks turvatool, on alles jne). Sellistel juhtudel ole valmis selleks, et Sulle võidakse esitada arve auto vigastuste kohta, mida Sa ei ole autole põhjustanud.

Kui autol esinevadki vigastused, millele autorendifirma viitab, kuid mida Sa ei ole tekitanud, võivad need olla tekkinud sel ajal kui auto oli Sinu kokkulepitud kohta jäetud ning firma esindaja ei olnud autot veel kätte saanud. Paraku ei ole Sul kuidagi võimalik tõendada, et neid vigastusi ei esinenud autol nii kaua kuni see oli Sinu valduses. Seega tasuks selliseid olukordi vältida.

Ole teadlik, et sageli sisaldavad rendilepingud sätet: “Kõikvõimalike vigastuste eest, mis on autole tekitatud ajal, mil see ei olnud enam tarbija valduses ega veel autorendifirma valduses, vastutab tarbija”. Seega oled Sa selle tingimusega allkirja andes nõustunud.

Kogu eelpool toodud informatsioon on välja toodud Consumer.ee portaalist rediautode sektsioonist: https://consumer.ee/oigused-ja-abi/reisimine/autorent/

Ennem sõiduki rentimist soovitame tutvuda erinevate rendisõidukeid puudutavate teemadega.

Parima hinna ja kvaliteediva rendisõidukid Eestis!

Kui sa otsid endale rendisõidukit eestis kas pikemaks või lühemaks ajaks, siis SirRent redisõidukid on selleks ideaalset. Meie soodsate rendiautode, väikebusside seast leiad kindlasti endale sobiva.

Meie soodsad rendiautod ja bussid leiad siit: Car rental in Estonia